Anasayfa / Yağlar / Sırt Ağrısı İçin İyi Gelen Yağlar

Sırt Ağrısı İçin İyi Gelen Yağlar

Sırt ağrısı için bir önceki yazımızda genel olarak konuşmuş, dört tane yağ ve nasıl kullanılacağını önermiştik. Yazımızın ikinci serisinde ise diğer sırt ağrısı için kullanılabilecek altı yağı açıkladık.

Nane Yağı

Bu yatıştırıcı, serinletici ve iltihap önleyici yağ, sırt ağrısı için uygundur, zira geçici bir yaralanma veya ağrıyan yerdeki acıyı hızlı bir şekilde uyuşturabilir ve aynı zamanda alt sırttaki iltihap ve sıkılığa karşı uzun süreli koruma sağlar.

Nane Yağı Nasıl Kullanılır

Nane yağını direk olarak sırtınızda kullanabilirsiniz ya da bu yağın dinlendirici ve ferahlatıcı aroması vardır, bu nedenle evinizde kokusunun dağılmasını tercih edebilirsiniz.

Hardal yağı

Sırt ağrınız geçici bir ağrı var ise, hardal yağı en iyi çözüm olabilir. Cildin yüzeyine kan akışı çağırma yeteneği sayesinde, bu yağın kullanılması, zorlanabilecek ve zorlanabilecek kasların ve bağların iyileşmesini ve onarılmasını sağlayabilir.

Hardal yağı Nasıl Kullanılır

Bu yağın en popüler kullanımı ısıtılmış halde ve daha sonra sırt masajı yağı olarak uygulanır. Bunu tüm sırtınıza (daha yaygın bir taşıyıcıda veya masaj yağında hardal yağını seyrelterek) yapabilir veya kişisel olarak arkaya sırtınızda bölgelere masaj yapabilirsiniz.

Biber Yağı

Biber, baharatla ilişkili olmasına rağmen, aslında, karabiberdeki aktif bileşen olan piperin varlığından dolayı, bir anti-inflamatuar maddedir. Yani bu yağ, güçlü kokusuyla, sırt kaslarınızdan gelen iltihapları çabuk emebilir ve sizi acı olmayan benliğinize geri döndürür!

Biber Yağı Nasıl Kullanılır

Çok hassas bir cilde sahip olmadığınız sürece, biber yağını sulandırmanız gerekmez ve bunu tedavi için kullanmanın en doğrudan yolu, arkadaki iltihaplı veya ağrılı bölgeye uygulamaktır.

Ardıç Yağı

Bu uçucu yağın yatıştırıcı, yatıştırıcı ve anti-spazmodik nitelikleri, yatıştırıcı sırt ağrısı ve iltihaplanma için mükemmeldir. Aynı zamanda, bedenin etrafındaki kasların gerginliği ile ortaya çıkabilen zihinsel kaygıyı da rahatlatabilir.

Ardıç Yağı Nasıl Kullanılır

Sıcak banyo suyunuza 5-10 damla ardıç yağı ekleyin ve 20-30 dakika bekletin, böylece tüm vücudunuzun bu güçlü yağın anti-inflamatuar kapasitesinden yararlanmasını sağlayın.

Biberiye yağı

Daha yaygın olarak artrit ve fibromiyalji ağrısı için kullanılır, bu aynı zamanda sırt ağrısı için en gerekli esansiyel yağlardan biridir. Biberiye, aynı zamanda acıyı yatıştırmaya ve ağrıyı yatıştırmaya yarayan inanılmaz bir antioksidan olan rosmarinik asit içerir!

Biberiye yağı Nasıl Kullanılır

Analjezik etkiler için, hindistancevizi yağının bir çorba kaşığı ile bu kuvvetli yağın 5 damlasını karıştırın ve daha sonra yağın tam olarak emilmesini sağlayarak vücudunuzdaki ağrılı bölgeye iyice ovun.

Fesleğen yağı

Hem fiziksel hem de zihinsel yorgunluğu hissettiğinizde, duruş, fiziksel davranış ve kas tutmayı unutmak kolay olabilir. Fesleğen yağı vücudun ve zihnin rahatlamasına yardımcı olabilir, gerginliğin sırt ağrınızın kaynağı olmadığından emin olun.

Fesleğen yağı Nasıl Kullanılır

Sıcak bir komprese 3-4 damla fesleğen yağı ekleyin ve doğrudan sırtınızın ağrılı bölgesine uygulayın. Bazı insanlar da bu şişedeki aromatik bileşikler ağrı kesici ve zihinsel berraklık için oldukça etkili olduğundan, sadece şişeden koklamaktan da hoşlanıyorlar.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: sırt ağrısı çözümleri, sırt ağrısı için yağlar, sırt ağrısı masaj yağı     , sırt ağrısı için yağ, sırt ağrısı bitkisel yağlar    , sırt ağrısı için bitkisel yağlar,     sırt ağrısı için masaj yağı, sırt ağrısı için hangi yağ, sırt ağrısına bitkisel yağ, sırt ağrısına bitkisel yağlar, sırt ağrısına hangi bitkisel yağ iyi gelir, sırt ağrıları için bitkisel yağlar, sırt ağrısına iyi gelen yağ, sırt ağrısına iyi gelen yağlar, sırt ağrısına hangi yağ iyi gelir    , sırt ağrısına hangi yağlar iyi gelir

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

argan-oil

Argan Yağı Nedir? Organik Argan Yağı Faydaları Nelerdir?

Argan Yağı Öncelikle yağları genel olarak tanımlayalım. Yağlar sabit ve uçucu yağlar olarak ikiye ayrılır. Uçucu …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra