Anasayfa / Yağlar / Cildinizin Sağlığı İçin En İyi 12 Yağ

Cildinizin Sağlığı İçin En İyi 12 Yağ

Şifalı bitkilerden preslenerek elde edilen yağların şüphesiz ki pek çok etkisi var. Ancak biz bugün cildinize ışık getirecek, yumuşacık edecek yağ çeşitlerini inceleyeceğiz. Cildi yumuşatmak, esnek ve sağlıklı tutmak için çay ağacı yağı, biberiye yağı, rezene yağı, lavanta yağı, ylang ylang, papatya yağı, ardıç yağı, jojoba yağı gibi yağlar kullanılabilir.

Çeşitli antioksidan, yaşlanmayı önleyici, sıkıcı, nemlendirici, antibakteriyel, anti-enflamatuar ve canlandırıcı özellikler sunan bu yağların her biri farklı bileşimlerden oluşan aktif bileşenlere sahiptir ve bu bileşenler cildinize benzersiz bir avantaj sağlar!

Cildiniz İçin Uçucu Yağlar

Cilt Lekeleri için Yağlar

Çay Ağacı Yağı

Lavanta Yağı

Clary Sage Yağı

Juniper Berry Oil

Cildin Kırışmaması için uçucu yağlar

Kuşgözü Tohumu Uçucu Yağı

Saksı uçucu yağ

Sandal ağacı Yağı

Neroli Yağı

Yağlı Ciltler için Uçucu Yağlar

Çay Ağacı Yağı

Biberiye Yağı

Neroli Yağı

Sedir Ağacı Yağı

Rezene özlü yağı

Kuru ciltler için uçucu yağlar

Havuç tohumu yağı

Sedir Ağacı Yağı

Esmer esans yağı

Saksı uçucu yağ

Alman Papatya Yağı

Tek tek bu yağların ne işe yaradığını inceleyelim.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliği, akne belirtilerini ortadan kaldırmak ve cildinizin görünümünü iyileştirmek için mükemmel bir uçucu yağ haline getirir.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı, cildin doğal yağlarını dengelemeye yardımcı olur ve aşırı kuruluk yaratmadan yeniler. Akne ve siyah noktalardan uzak tutan antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir.

Neroli Yağı

Güçlü antioksidan ve dolaşımı uyarıcı özellikleriyle Neroli yağı, cilt lekelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Cildin üst katmanlarına kan akışını artırır, toksinleri ortadan kaldırabilir.

Sedir Ağacı Yağı

Sedir ağacı yağı, yağlı cildi temizlemek için kullanılır ve aynı zamanda akne ve izlerini azaltır. Cilt gözeneklerini temizler, zararlı mikropları önler. Sedir ağacı yağı ayrıca genç görünümlü ve parlayan ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir.

Rezene özlü yağı

Rezene yağı, cildi kurutmadan yağları dengeler ve cildi esnek ve yumuşak tutar.

Limon yağı

Limon yağı, cilt üzerinde bulunan fazla sebumun giderilmesini mükemmel bir hale getiren büzücü özelliklere sahiptir. Cilt gözeneklerini sıkar ve taze ve temiz tutar. Limon yağının antibakteriyel özellikleri, siyah noktaları ve sivilceleri tedavi etmede etkili olmasını sağlar.

Nane yağı

Nene yağı, cildin esnekliğini artıracak sayısız antioksidan içerir; aynı zamanda yara izi, çatlak izleri ve lekelerin görünümünü de azaltır. Aynı zamanda, cildin hasarlı veya iltihaplanmış bölgelerinin onarım sürecini hızlandırarak yeni hücrelerin büyümesini de teşvik edebilir.

Jojoba yağı

Yüksek seviyede E vitamini, B vitamini, bakır ve çinko içeren bu uçucu yağ, cildi nemlendirmek ve iyileşmeyi teşvik etmek için mükemmel seviyededir. E vitamini birçok farklı ürünün ortak bir bileşenidir ve nem içerisine kilitlenen doğal bir yağ tabakası oluştururken kırışıklıklar, lekeler ve yaşlanma lekeleri gibi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran bir antioksidan olarak işlev görür.

Ylang Ylang Yağı

Yeni hücrelerin büyümesini teşvik etmek için, ylang ylang yağı tahriş olmuş veya iltihaplı deriye uygulamak hızlı ve etkili bir çözümdür. Bu yağ, sebumun aşırı üretilmesine neden olan bakterileri ortadan kaldırabilen, antibakteriyel doğası gereği, sivilce ile mücadelede de mükemmeldir.

Ardıç Yağı

Ardıç yağı cildinizi en iyi esans yağlarından biridir ve vücudun zehrini önleyebilir. Yaralar ve tahriş için iyileşme süresini hızlandırabilir.

Lavanta yağı

Bu popüler esans yağı sivilce sorununu birkaç farklı yoldan ele alır. Her şeyden önce, lavanta yağı stresini azalttığı bilinir ve yüzdeki stres seviyeleri ve akne arasında kanıtlanmış bir bağlantı vardır. Ayrıca, lavanta yağı antioksidanlar ve antiseptik özelliklerle doludur, bu nedenle akne belirtilerine neden olan bakterileri hızla nötralize edebilir, fazla sebum üretimini önleyebilir ve kökte soruna hitap edebilir.

Tatlı Fesleğen Yağı

Antiseptik, antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri ile tatlı fesleğen yağı, doğrudan bu lekelerin azaltılması ile bağlantılı olmuştur. Bu yağı düzenli olarak cilt lekelerine uygularsanız, bunlar sonunda düşer veya düzleşip kaybolabilirler.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

argan-oil

Argan Yağı Nedir? Organik Argan Yağı Faydaları Nelerdir?

Argan Yağı Öncelikle yağları genel olarak tanımlayalım. Yağlar sabit ve uçucu yağlar olarak ikiye ayrılır. Uçucu …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra