Anasayfa / Yağlar / Anksiyete ve Depresyon için Bitkisel Yağ Kullanılır mı?

Anksiyete ve Depresyon için Bitkisel Yağ Kullanılır mı?

Anksiyete ve depresyon, dünyadaki sayısız kişiyi, bazıları da diğerlerinden daha ciddi şekillerde etkiler. Anksiyete ve depresyon için esansiyel yağların kullanılması binlerce yıldır insan kültürünün bir parçası olmuştur ve bu güne kadar popüler bir yardımcı olmaya devam etmektedir.

Stres yaşamın doğal bir parçasıyken ve vücudumuzun farklı durumlara hazırlanmalarına yardımcı olurken, kaygı çoğu kez yaygınlaşarak hayattaki bakış açınızı değiştirebilir. Stres ve anksiyete enflamasyonu artırabilir, bağışıklık sistemine baskı yapabilir ve oksidatif strese ve kronik hastalığa yol açabilir. Kişisel, duygusal, profesyonel ve sosyal yaşamlarınızın istikrarını da olumsuz yönde etkileyebilir. Ve depresyon, sosyal aktivitelere olan ilginizi kaybetmenize, zayıf uyku alışkanlıklarına sahip olmanıza, kilo vermenize ve dış dünyadan kopmanıza neden olabilir.

 

Birçok insan endişe yaşamımızdaki bir endişe olarak düşünürken, çevresel faktörler, genetik, beyindeki kimyasal değişiklikler ve tıbbi yan etkilerden de kaynaklanabilir. Benzer şekilde depresyon, yaşam olayları, keder, tıbbi durumlar ve genetik ile bağlantılıdır. Bu bağlantı ile beyin ve vücuttaki hormon ve kimyasal seviyelerindeki büyük değişikliklerle karakterizedir. Anksiyete ve depresyon için esansiyel yağların kullanılması, sakinleştirici, yatıştırıcı, uyarıcı, enerji verici ve detoksifiye edici özellikleri sayesinde beyin kimyasını değiştirmeye, hormonların dengesini artırmaya ve genel ruh halini ve tutumu geliştirmeye yardımcı olabilir.

Anksiyete ve Depresyon için En İyi Yağlar

Anksiyete ve depresyon için en popüler esansiyel yağlar bazıları arasında, gül, vetiver, ylang ylang, lavanta, bergamot, fesleğen, limon, frankincense, papatya, paçuli, adaçayı adaçayı, yasemin, nane, kediotu kökü ve sardunya yağları vardır.

Bir sonraki yazımızda bu yağların nasıl kişiyi etkilediklerine ve nasıl kullanıldığını açıklayacağız, takipte kalınız.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

argan-oil

Argan Yağı Nedir? Organik Argan Yağı Faydaları Nelerdir?

Argan Yağı Öncelikle yağları genel olarak tanımlayalım. Yağlar sabit ve uçucu yağlar olarak ikiye ayrılır. Uçucu …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra