Anasayfa / Şuruplar / İsveç Şurubu Nedir? Nasıl Kullanılır?

İsveç Şurubu Nedir? Nasıl Kullanılır?

İsveç şurubu tarifi, Dr.Samst’ın öldükten sonra notlarının arasında bulunmuştur. Anlatılan hikâyeye göre bu doktor 104 yaşında çok sağlıklı ve dinç iken attan düşerek ölmüş. Samst ailesi ise kuşaklar boyu çok sağlıklı bir şekilde yaşamış, bu şurup sayesinde. 1980’lerde Avustralyalı Mari Treben “Tanrının Eczanesi’nden Sağlık” kitabıyla tanınmaya başlanan bu şurup, Alman Dr.Ecz.Thesis içeriğini daha da zenginleştirilmesiyle daha etkili bir hale geliyor.

İsveç iksiri olarak da bilinen bu şurup diş çürümesinde, yaraları iyileştirmeye kadar birçok durumda faydalı olduğunu belirtiliyor.

İsveç Şurubunun İçindekiler

Sarısabır

Ravent kökü

Mirra

Cedvar

Centiyane

Domuzdikeni

Doğal kafur

Sinemaki

Melekotu kökü

Eğir kökü

Besbase

Tarçın

Safran

Kakule

Tabii kanyak

İsveç şurubunun sağlık üzerindeki etkileri

Hafızayı güçlendirir

İsveç şurubunu sık koklamanız ve ense köküne İsveç şurubu ile ıslatılmış bez koyarsanız baş ağrılarına iyi gelir ve baş dönmeleri sonlanabilir. Beyini ve hafızayı olumlu yönde etkiler.

Vücut üzerindeki yaraları iyileştirir

Vücutta baş gösteren her türlü egzama, çiçek hastalığı ya da herhangi bir yarayı iyileştirebilir. Yara eğer kabuk bağlamışsa, İsveç şurubu ile sık sık nemlendirilmesiyle yaralar iyileşebilecektir.

Ağız ve Diş Sağlığı için kullanılır

İsveç şurubu ile ıslattığınız bir pamuğu ağrıyan dişinize koyun, ağrının dindiğini göreceksiniz. Ayrıca bir bardak suya konulup gargara yapılırsa diş çürüklerine de iyi gelecektir.

Mide sorunlarına iyi gelir

Tam bir mide dostu olup her türlü mide rahatsızlığına iyi gelmektedir. Bağırsak düzensizliğini gidermektedir ve hazımsızlığa iyi gelerek kabızlığı önleyebilir.

Safra Kesesinde yaşanan ağrıları azaltabilir

Her gün sabah ve akşam olmak üzere birer yemek kaşığı dolusu İsveç şurubu içilirse ve geceleri kompres uygulanırsa, safra ağrılarını kısa sürede azaltır.

Doğumu kolaylaştırır

Gebe hanımlar doğumdan 15 gün önce sabah ve akşam yarım tatlı kaşığı tüketirse, doğum daha rahat gerçekleşir.

Çocuklar için oldukça faydalıdır

Çocuklarda görülen çiçek bozuğu hastalığını önler. Ayrıca çocuklara suya karıştırılarak az miktarda verilmelidir. Bu hastalıkta oluşan yaraların iz bırakamadan iyileşmesini sağlar

Sara hastalığı için faydalıdır

İsveç şurubu, zayıflamış sinirleri güçlendirerek bütün bedene fayda sağlar. Eğer sara hastası olan kişi kriz geçiriyorsa hemen şurup içirilebilir. Hasta olan kişinin şurubu sürekli kullanması uygundur.

İsveç Şurubu Nasıl Kullanılır

Sabah-akşam birer tatlı kaşığı su ile inceltilerek içilir. Rahatsızlığınıza göre ölçü bir çorba kaşığına kadar çıkabilir. Ciddi rahatsızlığı bulunan kişiler için ise her öğünden yarım saat önce ve sonra, 1 çorba kaşığı iksir, yarım fincan bitki çayı içerisinde incelterek içilmesi uygundur.

Yarlar üzerine uygulama şekli ise bir pamuk ya da bez şurup ile nemlendirilir. Daha önce taşıyıcı bir yağ ile masaj yapılan yere kompres yapılır. Üzerine bir naylon parça koyup bir bez ile bağlanarak sarılır.  Hastanın rahatsızlığına göre 2-4 saat bırakılabilir. Hasta dayanabilirse gece boyunca bırakmak daha uygundur.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.
macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra