Anasayfa / Meyveler / Vişne Hakkında Bilinmeyen 7 Faydası

Vişne Hakkında Bilinmeyen 7 Faydası

Vişne yemek, diyetinize bazı önemli bitkisel besinleri eklemek ve ekşi bir tat almak için harika bir yoldur!

Vişne Nedir?

Vişneler, geleneksel tatlı kirazlardan daha asidik bir tada sahip olan Prunus cinsinden bir kiraz türüdür. Avrupa ve Asya’ya özgü olan bu kiraz, Prunus cerasus bilimsel ismini taşımaktadır ve en yaygın olarak besleyici-yoğun bir meyve suyu haline getirilmiştir. Bu vişnelerin büyüdüğü ağaç, tatlı kiraz ağacından biraz daha küçüktür ve Montmorency, balaton, morello ve amarelle de dahil olmak üzere birkaç farklı çeşidi vardır. Bu vişneler bazen kurutulmuş ve kokteyller ve likörlerin yanı sıra kekler, tartlar, turtalar ve bazı domuz etlerinde içerik olarak kullanılmaktadır.

Vişnenin Besin Değerleri

Beslenme söz konusu olduğunda, tart kirazları A vitamini, C ve diyet lifi açısından zengin bir kaynaktır, ayrıca düşük demir ve kalsiyum seviyeleridir. Bu kirazların 100 gramında sadece 50 kalori bulunur. Bu kirazlar, diğer herhangi bir gıdadan daha yüksek bir antosiyanin içeriğine ve ayrıca diğer iki güçlü antioksidan olan yüksek elagerik asit ve kuersetin seviyelerine sahiptir.

Vişnenin Faydaları

Vişnenin en etkileyici faydaları aşağıdakileri yapma becerilerini içerir:

Inflamasyonu azaltmak

Osteoartrit önlemek

Düşük stres seviyeleri

Düşük kardiyovasküler hastalık riski

Beyin sağlığını geliştirmek

Obezite riskini azaltmak

Uykusuzluk tedavisi

Kemik mineral yoğunluğunu artırın

Anti-kanser

Yüksek düzeydeki antosiyaninler, bazı nörodejeneratif hastalıkların önlenmesinde oksidatif stresi ve plak birikimini azaltarak beyin sağlığını da iyileştirebilir. Bu vişnelerin düşük kalorili, yüksek besinli yapısı, onları metabolik sendrom için ve aynı zamanda obezite, gut ve kas ağrısını azaltmak için çok iyi yapar.

Çalışmalar, bu kirazların, uykusuzluk semptomlarını hafifleten ve aynı zamanda artrit, gut ve diğer yaygın enflamatuar rahatsızlıkların ağrı ve rahatsızlıklarını hafifleten stres hormon seviyelerini düşürdüğünü bulmuştur. İyi düzeyde C vitamini ve bazı önemli mineraller bağışıklık sistemini güçlendirir ve kemik mineral yoğunluğunu korur.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Şeker Kamışı Suyu Hakkında Bilinen 7 Fayda

Bir bardak çiğ şeker kamışı suyu içilmesi, şaşırtıcı sayıda sağlık yararına sahiptir ve vücudumuzun ihtiyaç …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra