Anasayfa / Meyveler / Kuru İncir Hakkında Bilmedikleriniz

Kuru İncir Hakkında Bilmedikleriniz

Tüm yıl boyunca kuru incir yiyerek meyvenin tadını çıkarabilir ve aynı zamanda benzersiz yoğun besleyici içeriği sayesinde birçok sağlık yararından faydalanabilirsiniz.

Kuru İncir Nedir

Kuru incir, Ficus carica olarak bilinen incir ağacında yetişen incir meyvesinin kurutulmuş formlarıdır. Taze incirler, sulu, tatlı dokusu için oldukça popüler olsa da, oldukça narin meyvelerdir ve her yıl sadece kısa bir süre için kullanılabilirler. Taze incirler, hasat edildikten 1-2 hafta sonra iyidir ve en iyi şekilde birkaç gün içinde tüketilir.

Öte yandan kuru incirin, yıl boyunca tadını çıkarabilirsiniz. Bunlar ayrıca dünyanın birçok yerinde kolayca bulunabilir ve taze incirlerden daha uzun bir raf ömrüne sahiptir. Bu bir Orta Doğu meyvesidir ancak şu anda dünyanın geri kalanına yaygın olarak ihraç edilmektedir. Kurutulmuş incirler, güneşte kurutma yoluyla veya fazla suyu emmek için bir dehidrasyon işlemi ile yapılır, lif açısından zengin, besleyici yoğun bir atıştırmalıktır.

Kuru İncir Besin Değerleri

Kuru incir, yüksek seviyede protein, karbonhidrat, kalsiyum, K vitamini, potasyum, demir ve magnezyum içeren etkileyici bir beslenme aralığını içerir. Diyet lifi açısından, kuru incirler diğer herhangi bir meyveden daha yüksek bir içeriğe sahiptir. Yaklaşık 9 kuru meyve olan bu incirin 1 / 2’si, 200 kaloriden azdır ve neredeyse hiç yağ içermez. Bu kurutulmuş meyveler ayrıca sağlığınızı daha da artırmak için çeşitli antioksidanlar ve aktif bileşenler sunar. Ayrıca az miktarda omega-6 yağ asidi, glutamik asit ve linoleik asit de vardır.

Kuru İncir Faydaları

Kurutulmuş incirlerin en önemli sağlık yararları arasında kemiklerin güçlendirilmesi, daha düşük kan basıncı, sindirimi optimize etmesi, kilo kaybına yardımcı olması ve diyabetik semptomları düzenlenmesi bulunmaktadır.

Kuru incirin ne olduğunu bu gönderi de öğrenmiş bulunuyoruz. Bir sonraki gönderimiz de ise kuru incirin sağlık acısından inanılmaz 8 faydasına bakacağız.

Sağlığımız açısından o kadar önemli olan inciri her gün biri ki tane yiyebiliriz. Hem besleyici hem lezzetli olan incir ile gününüzü, hayatınızı, sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. Sağlıklı yaşamak aslında o kadar zor değil. Her şey elimizin altında. Bu yüzden hayatımıza küçük dokunuşlar yaparak sağlıklı yaşamaya çalışmalıyız.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Şeker Kamışı Suyu Hakkında Bilinen 7 Fayda

Bir bardak çiğ şeker kamışı suyu içilmesi, şaşırtıcı sayıda sağlık yararına sahiptir ve vücudumuzun ihtiyaç …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra