Anasayfa / Meyveler / Goji Berry Zayıflatır mı?

Goji Berry Zayıflatır mı?

Goji berry de yaygın olarak kurt üzümü olarak bilinir. Asya ve Avrupa’ya özgü, taze ya da kuru olarak tüketilen küçük, parlak kırmızı bir dut türüdür. Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir dizi fitness ve beslenme şirketi, goji meyvelerini bir “süper yiyecek” olarak tanımlıyor ve bunu, tüketicilere kilo vermeyi daha hızlı bir şekilde düşürmeye yardımcı olan kilo verme ürünlerinde bir bileşen olarak kullanıyor.

Goji Berry Meyvesinin Yararları

Goji meyveleri önemli sağlık faydalarına sahiptir. MyPyramid.gov, taze meyve ve sebzelerin aşırı kilolu ve obezite risklerini azaltabileceğini, ayrıca kansere, diyabetlere, kemik kaybına, böbrek taşlarına, felç ve kalp hastalığına karşı koruyucu olabileceğini belirtmektedir. Bir Fox News makalesinde, tıp araştırmacısı Chris Kilham ayrıca goji meyvelerinin bağışıklık sistemi işlevlerini normalleştirdiğini söylemiştir. Ayrıca maküler dejenerasyonu önlemeye yardımcı olabileceğini belirtmiştir.

İşlevleri

Goji meyveleri düşük kalorili ve antioksidanlar bakımından zengin olup, sağlığa ve doğru beslenmeye yardımcı olabilecek çeşitli temel vitaminler, mineraller ve besinler içerir.

Bilinmesi Gereken Hususlar

Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne göre, uzun vadede güvenli, güvenilir ve sağlıklı olan tek kilo verme yöntemi belirtmişlerdir. Bu da düzenli fiziksel aktivite ve dengeli, düşük kalorili bir diyetin birleşimidir. Uzmanlar, tam tahıl, az yağlı süt, meyve, yağsız protein ve sebze günlük porsiyon önermektedir. Goji meyveleri kesinlikle kilo vermeyi teşvik eden sağlıklı bir diyetin bir parçası olabilir, diyetinizde başarılı olabilmeniz için tıpkı diğer sağlıklı besinler gibi yardımcıdır.

Uyarı

Öğeyi denemeden önce herhangi bir besin takviyesi veya kilo kaybı ürününün iddialarını tam olarak araştırmak önemlidir. Goji meyveleri veya ilgili ürünleri kilo verme yardımı olarak kullanmadan önce doktorunuzla konuşmalısınız.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Şeker Kamışı Suyu Hakkında Bilinen 7 Fayda

Bir bardak çiğ şeker kamışı suyu içilmesi, şaşırtıcı sayıda sağlık yararına sahiptir ve vücudumuzun ihtiyaç …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra