Anasayfa / Kremler / Çatlak Kremi Nedir?

Çatlak Kremi Nedir?

Çatlaklar, vücudumuzun bazı bölgelerinde aşırı kilo alma-verme ya da ergenlikte ani boy atma sonucu oluşabilen cilt problemlerindendir. Bu bazı bölgeler: karın, kalça, baldırlar ve göğüslerdir. Vücut çatlakları, vücudun nemsiz olmasından, susuz kalmasından da kaynaklanabilir. Çatlak problemi, bu probleme sahip insanların önemli bir bölümünde özellikle gebelik döneminde aşırı alınan kilolar yüzünden olduğu görülmektedir. Kilo aldıkça vücudun esnekliği azalır, gerilmeye başlar. Gerilen deri ise sonunda çatlaklara dönüşür.

Çatlak kremi ve türevleri olan ürünler yeni çatlak oluşumunu engellemek üzere kullanılmaya başlanır. Önceden oluşan çatlakların maalesef ki tedavisi çok zordur.  Ancak imkansız değildir. Denemek gerekir. Yok olmasalar bile renkleri açılacaktır ve daha az görülecektir.

Gebe hanımların çatlak kremlerine hamileliğin 4. ayından sonra başlanılması doktor önerisidir. Ancak daha erken kullanmanızda da bir sakınca olmadığı da söylenmektedir.

Çatlak kremlerine türev olarak önerilen tatlı badem yağı da içerdiği E vitamini sayesinde cildi yeniler ve cildi tazeler. Bu özelliği ile çatlakları önleyebilir. Yine Hint yağı, kakao yağı, zeytin yağı, kuşburnu yağı, avokado yağı da cilt çatlaklarını önlemek için kullanılabilir.

Çatlak kremi kullanırken

Çatlak kremini ise kullanırken düzenli kullanmaya dikkat etmelisiniz. Eğer düzenli bir şekilde kullanmazsanız üzgünüz ki bir faydasını göremezsiniz. Sabah ve akşam kullanım talimatında olduğu gibi kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Diğer önerilerimiz ise vücudunuzu susuz ve nemsiz bırakmayın. Günde en az 2 litre su içmeye dikkat edin. Yine cilde iyi gelen vitaminlerden olan E ve C vitamin içeren besinleri tüketmeye dikkat edin. Eğer kilo vermek için çalışıyorsanız şok diyetlerden kaçının. Diyet ve spor yaparak programlı bir şekilde kilo vermeye çalışın.

Vücutta oluşan bu çatlarlar, evet, çoğu kadında bulunur. Bu çatlakların önceden oluşmuş olanların etkisi azaltmak ve yeni çatlakların oluşmasını engellemek için önerdiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Sağlıklı, güzel ve fit bir cilde sahip olmanız dileği ile.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Ruşur Taşı Kremi Nedir? Faydaları Nelerdir Ve Nereden Bulabilirim?

RUŞUR KREM NEDİR? Yaş ilerledikçe ve çevresel faktörler etki ettikçe yüzümüzde yer yer cilt lekeleri …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra