Anasayfa / Çaylar / Cool Tea Mangostan Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir? İçeriği Nelerdir?

Cool Tea Mangostan Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir? İçeriği Nelerdir?

COOL TEA MANGOSTAN NEDİR?

Asya’ya özgü meyvelerden biri olan mangostan, “Tanrıların meyvesi” veya “meyvelerin kraliçesi” olarak da anılıyor. Onu bu denli değerli kılan ise yalnızca lezzeti değil, aynı zamanda çok farklı alanlarda kullanılabilmesi.

Bu meyvenin kullanım alanlarından bir tanesi is cool tea mangostan çayıdır.

Cool tea mangostan karışık bitkilerden elde edinen bir bitki çayıdır.

Vücudun bağışıklık sistemini düzenler, bağışıklığı korur, irin giderici bakteri yok edici özelliklere sahiptir. İshal ,dizanteri mesane iltihabı ,adet düzensizlikleri egzama gibi cilt sorunlarında kullanılıyor.

İstediğiniz kiloya ulaşmak için mangostan çayı tam size göre…

COOL TEA MANGOSTAN ÇAYI FAYDALARI

Protein ,yüksek enerji ,diyet ile zayıflayamayanlar için ideal bir takviye, fazla iştahı keser, ödem atar, düşük kalori ,yüksek lif kaynağı bir besindir, kolestrolü dengeler, aynı zamanda yağ yakarken protein takviyesi yapar. Vücudun ph değerini ve dengesini korur, yüksek c vitamini destekler, vücuttan zararlı toksinleri atar, şeker hastaları kullanabilir, spor yapma ihtiyacı duymadan diyetsiz bir şekilde zayıflayın…

Göbek ve bel bölgesi yağlardan kurtulmayı sağlayan bu çay Sizi hem bedensel hem de ruhsal olarak rahatlatır

COOL TEA MANGOSTAN İÇERİĞİ

 Cool tea mangostan çayı Tamamen bitkiseldir. İçeriğinde çokça faydalı ürün barındıran bu çayın içerisinde ;mangostan meyvesinin özü, kuşburnu, zerdeçal, kekreymiş, biberiye ,yeşil çay ,sandaloz sakızı, kitre zamkı, mate yaprağı, yulaf çimi tozu, aronya gibi faydalı bitkiler bulunmaktadır.

Sandoloz sakızı: Sandaloz ağacından elde edilen, bitkinizi özü diyebileceğimiz özel bir üründür. Beyaz renkte, dışı una benzeyen bir toz ile kaplı bu sakız, sıcağı görmediğinde taş görüntüsündedir. Vücuttaki yağ yakımını kolaylaştırarak kilo vermeyi kolaylaştırır. – Bağırsakların hızlı ve düzenli çalışmasında etkilidir. – Romatizma gibi sağlık problemlerinin ağrılarını geçirmede kullanılır. Genellikle doktor tavsiyesi altında kullanılır.

 Kitre zamkı: kitre ebru yapımında ve ilaç yapımında kullanılır. Ebru yapımında hammadde olarak kullanılan kitre, kıvam artırmak için kullanılmaktadır. Salkım biçimi, beyaz, sarı, mor, fes rengi çiçekler açan bir bitkiden elde edilen kitre, bitkinin öz suyundan ve suyun katılaşması ile oluşan kabuktan kullanılır.

Mate yaprağı: İçerdiği yüksek orandaki vitamin ve mineraller sayesinde sağlığa pek çok faydası bulunan mate bitkisi, Brezilya ve Paraguay’da yetişiyor. Kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucu özellik göstermesinin yanı sıra kötü kolesterolü düşürmeye yarayan bitki, aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı.

Aronya: Aronya, odunsu çok yıllık çalı formunda ve uzun ömürlü bir bitki olan, zengin içeriği ile insan sağlığına ve beslenmesine katkısı nedeniyle “Süper meyve” olarak adlandırılan bir meyvedir. Yüksek antioksidan içeren ve kanser hücreleri yok edebildiği kanıtlanan Aronya meyvesi stres, çevre kirliliği, tıbbi röntgen ve günlük yaşam aktivitelerinin vücudumuzda oluşturduğu hücrelere zarar veren serbest radikaller ile mücadele eden antioksidan doğal karışımını içerir. 

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Phytoflara Tüy Dökücü Krem Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları?

PHYTOFLARA TÜY DÖKÜCÜ KREM NEDİR Phytoflara Tüy Dökücü Krem, normal hayatımızda vücudumuzun herhangi bir yerinde …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra