Anasayfa / Çaylar / Anksiyete ve Stres İçin En İyi 5 Çay

Anksiyete ve Stres İçin En İyi 5 Çay

Anksiyete ve stres için çay içmek, bu endişeleri bırakmanın ve bedeninize ve zihninize biraz daha fazla sağlık yararının yanı sıra biraz rahatlama sağlamanın ortak bir yoludur.

Anksiyete ve Stres Nedir?

Anksiyete ve stres, bedenimizin ve zihnimizin yükseltilmiş veya gelişmiş bir halini açıklayan genel terimlerdir. Stres genellikle aklınıza veya vücudunuza yerleştirilen herhangi bir talep olarak tanımlanır ve bazı durumlarda vücudun stres hormonları ile tepkisi iyi bir şeydir. Örneğin, bir avcıdan kaçarken, vücudunuzdaki stres hormonları size enerjik bir destek sağlar. Bununla birlikte, özellikle de aklınızda olmak üzere, çok fazla stres uzun vadede çok tehlikeli olabilir ve sıklıkla endişe ile birlikte olur. Anksiyete, genellikle gelecekte belirli bir olaya odaklanan bir rahatsızlık, endişe, korku ya da rahatsızlık hissi ya da tükenme ihtimali olan yaşamla ilgili genel bir endişe hissidir. Stres ve anksiyetenizin nedeni ne olursa olsun, gevşemenize ve rahatlamanıza yardımcı olabilecek bitki çayları var.

Anksiyete ve Stres İçin En İyi Çaylar

Anksiyete ve stres için en iyi çaylar arasında nane çayı, papatya çayı, limon melisa çayı, yeşil çay, gül çayı bulunur.

 

Nane çayı

Kafein, antienflamatuar özelliklerin eksikliği ve bu çayın doğal kas gevşetici kabiliyetleri ile rahatlamak için ideal bir yoldur.

 

Papatya çayı

Kasları gevşetmeye ve uykuyu getirmek istendiğinde, sadece birkaç çaylar papatyadan daha iyidir. Zihninizi temizlemeye ve kaslarınızı sakinleştirmeye yardım ederek, huzur içinde uykuya dalmanıza yardımcı olur.

 

Limon Çayı

Çalışmalar, bu tür çayın kanınızdaki belirli stres hormonlarının seviyesini doğrudan etkileyebildiğini ve aynı zamanda kafein gibi sinirsel veya manik enerjiden ziyade ruh halini iyileştirdiğini ve sağlıklı enerji sağladığını buldu.

Yeşil çay

Anti-inflamatuar etkileri ile bilinen yeşil çay, vücudun hormonal dalgalanmalarını, ruh halini düzenlemeyi ve rahatlamayı kolaylaştırmak için mükemmel bir yoldur.

 

Gül Çayı

Gül çayı, yatağa gitmeden önce doğru bir şekilde tüketmek için çay olarak bilinir, zihni rahatlatır ve fiziksel olarak bedeni gevşetir. Sakinleştirici etki, dinlendirici bir uykudan keyif almanıza yardımcı olacaktır.

Anksiyete ve Depresyon için En İyi Temel Yağlar hakkında bilgi edinmek için yazıya tıklayabilirsiniz

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Cool Tea Mangostan Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir? İçeriği Nelerdir?

COOL TEA MANGOSTAN NEDİR? Asya’ya özgü meyvelerden biri olan mangostan, “Tanrıların meyvesi” veya “meyvelerin kraliçesi” …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra