Anasayfa / Bitkiler / Yağ Yakmak İçin Yardımcı 8 Gıda

Yağ Yakmak İçin Yardımcı 8 Gıda

Yağ yakan gıdalar ile kilo vermek, kalorileri daha etkili bir biçimde yakmak için binlerce farklı strateji vardır. Diyetinize yağ yakan gıdaları içerecek şekilde değiştirerek kilo vermek, düşündüğünüzden daha kolay. Çünkü bu gıdaların birçoğu sadece metabolizmayı hızlandırmak ile kalmaz, aynı zamanda aşırı yemeyi önlemek, yağ biriktirmeyi azaltmak ve kolesterol profilini geliştirmek, daha düşük yağ seviyelerine ve daha iyi sağlık durumuna yol açarlar

En İyi Yağ Yakan Gıdalar

Avokado, somon, istiridye, mercimek, çilek, yağsız et ve sarımsak gibi herkesin kilerinde olması gereken inanılmaz yağ yakıcı yiyecekler var.

Sarımsak

Allisin, sarımsaktaki etken maddedir ve kilo kaybı söz konusu olduğunda, vücudun şekeri daha hızlı bir şekilde metabolize etmesine yardımcı olmak gibi bir dizi güçlü özelliğe sahiptir. Aynı zamanda, yağ birikimini azalttığı, kandaki yağların birikmesini önlediği de gösterilmiştir.

Yağsız et

Kırmızı et ve yağlı etlerin aksine, hindi gibi yağsız etler kas gelişimine ve büyümesine daha fazla katkıda bulunurlar ve vücut tarafından yağ olarak depolanma olasılığı daha düşüktür, bu da genel lipid seviyelerinin düşmesine ve daha hızlı bir metabolizmaya neden olur.

Meyveler

Her çeşit meyve suyunun yoğunluğu düşüktür, yani diyetinize fazla kaloriye ihtiyaç duymadan önemli miktarda lif ve besin sağlarlar. Buna ek olarak, çilek antioksidanlar ile ve pasif yağ yakma artıracak metabolizma artırıcı mineraller ile doludur.

Mercimek

Diyetinizdeki en iyi demir kaynaklarından biri, tek bir porsiyonda günlük ihtiyaçlarınızın% 40’ından fazlasını sağlayan mercimeklerdir. Bu, dolaşımınızı artırabilir ve metabolizmanıza ihtiyaç duyduğunuz artışı sağlayabilir, sadece haftada 2-3 kez yiyerek daha fazla yağ ve kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

Avokado

Bu popüler yiyecek, vücuttaki yağ-depolama sinyallerini kapatmak da dahil olmak üzere vücudun yağ yakmasına yardımcı olan bir dizi benzersiz özelliğe sahiptir. Bu sıra dışı meyveler, hücrelerde enerji üretimini artırmak ve oksidatif stresi azaltmak için bir antioksidan olarak işlev görme yeteneğine de sahiptir.

Göbek Yağı Yakan Gıdalar

Göbek yağ yakmaya çalışıyorsanız, badem, yumurta, fasulye, ıspanak, ceviz ve tart kiraz gibi yağ yakıcı yiyecekleri kaçırmayın.

Badem

Bu basit kuruyemişler, kolesterol profilinizi geliştirebilen “iyi” yağlar bakımından zengindir, aynı zamanda vücuda, sizi doyurabilecek ve iştahınızı azaltabilecek lifler sağlar. Bu bademdeki tekli doymamış yağlar, aynı zamanda karın yağlarınızı etkileyerek genel vücut kitle indeksinizi de azaltacaktır.

Yumurta

Herhangi bir diyette en temel gıdalardan biri olan yumurtalar, protein açısından zengin ve kalorileri düşüktür, bu da onları günlük alımınıza fazla kalori eklemeden, metabolizma için çok fazla tok uyarısı yapar.

 

Ispanak

Ispanak yeme, tokluk hormonu olan leptinin serbest kalmasına yardımcı olur, yemek aralarında aşırı yeme ve atıştırmayı önler ve aynı zamanda diyet lifi verirken, kendinizi tam olarak hissetmenize yardımcı olabilir. Bu ayrıca, besin alımını azaltmadan açlığı azaltan tillakoidlerin varlığıyla da tamamlanmaktadır.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Adamotu

Adamotu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Adamotu Nedir? Adamotu (Mandragora officinarum) Almancada “Alraune” olarak bilinir. Abdüsselam otu, Ademotu ve insan otu …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra