Anasayfa / Bitkiler / Sırt Ağrısı için En İyi 10 Esansiyel Yağlar

Sırt Ağrısı için En İyi 10 Esansiyel Yağlar

Sırt ağrısı için esansiyel yağların kullanılması, bu doğal yağların birçok anti-inflamatuar ve anti-spazmodik faydaları olduğu için popüler bir uygulamadır. Ancak sırt ağrısı birçok farklı şekilde ortaya çıkar ve birçok farklı şeyden kaynaklanır. Sırt ağrısı akut yani geçici olabilir ve geçici ağrıların başlıca nedenleri, sık sık ağır veya hızlı bir şekilde nesneleri kaldırmak, olağandışı şekillerde hareket etmek suretiyle gerilmiş kasları veya bağları içerir. Daha kronik veya uzun süreli sırt ağrısı problemlerinden bazıları, artrit, şişkin diskler, sıkışmış sinirler, osteoporoz, omurganın eğriliği, uyku bozuklukları, spinal enfeksiyonlar, veya rahatsız edici yataklardan kaynaklanır. Ayrıca, boynu germek, uzun süre bükmek, büyük eşya taşımak, bükmek, burkulmak, hapşırma, öksürmek ve uzun süren sürüş veya ayakta kalma gibi alışkanlıklar da sırt ağrısına neden olabilir.


Sırt ağrısına neden olan geniş sebepler göz önüne alındığında, altta yatan durum için olmasa da, tabii ki belirtiler için birtakım doğal tedaviler vardır. Bel ağrısının en sık görülen semptomları arasında iltihaplanma, ateş, kalça yakınındaki uyuşukluk, keskin bıçaklama ağrıları, idrar tutamama, bacaklara uzanan ağrı veya idrar zorluğu yer alır. Bu semptomlar, geçici olsalar bile, sinirleri ya da omuriliği etkileyebilirler ve arkada daha ciddi bir yaralanma olduğunu gösterebilir. Bu durumlarda, bir doktora görünmek şiddetle tavsiye edilir. Ancak, sırt ağrısı için esansiyel yağların kullanılması hem akut hem de kronik olmak üzere hızlı ve güvenilir bir çözüm olabilir.

Sırt Ağrısı İçin Esansiyel Yağlar Listesi

Sırt ağrısı için en güvenilir esansiyel yağlar ise biber, lavanta, ardıç, papatya, adaçayı, zencefil, biberiye, nane, fesleğen ve hardal yağları içerir.

Bugün için 4 tanesini diğer 6 tanesini de diğer gönderimizde açıklayacağız.

Ada çayı yağı

Bu yağı kullanmak, kasların ve bağların ağrı, iltihap ve spazmlarını azaltmanın basit bir yoludur. Sırtınız ağrıdığında, kaslar genellikle kilitlenir ve gerilmez. Ada çayı yağı bu kasları rahatlatır ve tüm hareket açıklığınızın keyfini çıkarmanızı kolaylaştırır.

Ada çayı yağı Nasıl Kullanılır

– Badem yağı veya hindistancevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile 4-6 damla Ada çayı yağını karıştırın ve sırtınızda ağrıyan bölgenize sürün. yağ emilimini en etkili hale getirmek için bölgeye hafifçe masaj yapın.

Lavanta yağı

Piyasadaki en ünlü esansiyel yağlardan biri olan lavanta, spazmları ortadan kaldırarak ve gerginliği azaltır. Bu özelliği ile sırt ağrısını azaltabilir, aynı zamanda zihni sakinleştirir ve iltihabı azaltır.

Lavanta yağı Nasıl Kullanılır

– Lavanta yağını seyreltilmiş formda (sadece birkaç damla) sırtınızda ağrının bulunduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Ya da tüm gün boyunca rahatlatıcı bir atmosfer sağlamak için odanızda / eviniz boyunca lavanta yağını dağıtabilirsiniz.

Papatya Yağı

Bu efsanevi esansiyel yağ binlerce yıldır stres azaltma ve anksiyeteyi azaltması için kullanılmıştır, ancak fiziksel ve psikolojik etkileri vardır. Etkili bir analjezik ve anti-inflamatuar bir maddedir.

Papatya Yağı Nasıl Kullanılır

– Daha güçlü bir antioksidan ve anti-inflamatuar bileşikler yumağı için bir bardak papatya çayı içine birkaç damla papatya yağı ekleyebilir veya bu yağı bir taşıyıcı yağla karıştırabilir ve etkilenen bölgeyi hafifçe ovabilirsiniz.

Zencefil Yağı

Zencefil, mide üzerindeki etkisi ile iyi bilinir ve bu tür iltihaplanma yatıştırıcıdır, fakat aynı zamanda kas gerginliğini hafifletir. Spazmları önlemek için sırta uygulanabilen bir ısınma maddesidir ve artritik durumların şiddetini doğrudan etkiler.

Zencefil Yağı Nasıl Kullanılır

– Zencefil yağının yüksek gücü nedeniyle, bunu hindistancevizi yağı veya jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile birleştirin. Sonra masaj olarak sırtınızdaki ağrının bulunduğu bölgeye uygulamak en iyisidir.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Kara Mürver Nedir? Faydaları Nelerdir? Coronaya Karşı Etkili midir?

KARA MÜRVER NEDİR? Dünyada hala etkisi devam etmekte olan corona virüsün her geçen gün ilerlemesi …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra