Anasayfa / Bitkiler / Şekersiz Diyet Nedir?

Şekersiz Diyet Nedir?

Şekersiz diyet adı verilen diyete geçmek, çok çeşitli kronik hastalıklara karşı kendinizi korumanın ve kilo vermenize yardımcı olmanın kolay bir yoludur, ancak şekerden hayatınızı kesmeden önce anlamanız gereken birkaç temel nokta vardır.

Şekersiz Diyet Nedir?

Şekersiz bir diyet, eklenmiş şeker ve gizli şekerin tüm kaynaklarını ortadan kaldırırken, aynı zamanda basit karbonhidrat alımını da azaltır. Ortalama olarak, Amerikalılar her gün 350 kaloriden fazla şeker tüketmektedir. Bu da obezite, şeker hastalığı, kalp hastalığı ve kronik iltihaplanma riskini ve zayıf bağışıklık fonksiyonunu artırabilmektedir. Bazı insanlar şekersiz diyetin tüm şekerlerin tamamen ortadan kaldırılması anlamına geldiğini düşünür, ancak durum böyle değildir. Hububat veya meyve gibi kompleks karbonhidratlar azaltılmalı, ancak tamamen ortadan kaldırılmaları gerekmez.

Şekerinizden şekerin elimine edilmesi ile ilgili sorun, vücudun basit ve kolay erişilebilir bir enerji formu sağladığından bu tatlı maddeyi canlandırmasıdır. Bu istenmeyen semptomlara ve isteklere karşı koymak için, diyet seçenekleriniz dikkatle düşünülmeli ve öncelikle protein, sağlıklı yağlar, yüksek lifli gıda ve ekşi / mayalı gıdalar içermelidir.

Şekersiz Diyet Nasıl Çalışır?

Şeker içermeyen bir diyet işe yarar çünkü kan şekeri seviyelerinizi yediğinizde bu kadar geniş çaplı bir şekilde korur. Bu diyette ortadan kaldırılan gıdaların çoğu, kan şekeri ve glikoz üzerinde güçlü bir etkiye sahip olan yüksek glisemik gıdalar olarak kabul edilir. Bunları birçoğu sindirilebilirlik açısından daha karmaşık olan düşük glisemik gıdalarla değiştirir. Metabolizma hızınızı arttırabilir, dolgunluk hislerini artırabilir ve vücutta daha etkili enerji üretim şekillerine geçebilirsiniz (protein ve yağ metabolizması)

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Kara Mürver Nedir? Faydaları Nelerdir? Coronaya Karşı Etkili midir?

KARA MÜRVER NEDİR? Dünyada hala etkisi devam etmekte olan corona virüsün her geçen gün ilerlemesi …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra