Anasayfa / Bitkiler / Kontes Hamam Otu Tozu Nedir? Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Kontes Hamam Otu Tozu Nedir? Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Kontes Hamam Otu Tozu Nedir?

Kontes Hamam Otu Tozu günümüzde tek bir amaç ile kullanılan bir tozdur. Bu toz çoğunlukla kadınların kullandığı bir tozdur. Ne işe yaradığını az çok tahmin edebilirsiniz. Bu tozu kullanırken çok dikkat edilmelidir çünkü hamam otu normalde zararları olan ve tehlikeli bir ottur. Bu nedenle hamam otu tozu kullanırken çok dikkat etmek gerekir. Bazı noktalarda cildinize kesinlikle uygulamamanız gereken ve bir de uygularken dikkat etmeniz gereken bölgeler vardır. Makalemizin ilerleyen kısımlarında bu konulardan bahsedeceğiz.

Kontes Hamam Otu Tozu Ne İşe Yarar?

Kontes Hamam Otu Tozu yukarıda da bahsettiğimiz gibi genellikle kadınların kullandığı bir tozdur. Şimdi bu tozun ne işe yaradığından bahsedeceğim. Hamam otu tozu vücuttaki istenmeyen tüyler için tüy dökücü krem niteliğindedir. Bu tozun kullanımı oldukça kolaydır ama yanlış kullanımlarda zararlı olabilir bu nedenle kullanırken çok dikkat edilmelidir. Ayrıca hamam otu tozu sadece tüy dökmekle kalmıyor aynı zamanda dökülen tüylerin yeniden çıkmamasını sağlıyor. Hamam otu tozunu bazı internet sitelerinde ve mahallenizde bulunan lokman hekim ve aktarlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Fiyat olarak oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Bu nedenle önce denemek için alabilir beğenirseniz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hamam Otu Tozu

Kontes Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır?

Kontes Hamam Otu Tozu kullanımı son derece kolaydır. Kullanmak isteyen herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir kolaylıktadır. Hamam otu tozu kullanırken dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır, hamam otu vücudunuzda yüzünüz hariç tüm bölgelerinizde kullanabileceğiniz bir üründür. Hamam otu bitkisinin içerisinde bulunan bol kimyasal nedeni ile yüze kullanımı uygun değildir. Bazı bölgelerde ise çok dikkat ederek kullanılmalıdır. Şimdi genel bilgiler dışında uygulanışına geçebiliriz, hamam otu tozu;

  • Elinizde bulunan hamam otu tozunu bir kaba boşaltın.
  • Ardından kaba boşalttığınız hamam otu tozunun üzerine su dökerek yavaş yavaş karıştırınız.
  • Krem haline gelene kadar karıştırmaya devam edin.
  • Krem haline geldiğinde istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün.
  • İstenmeyen tüylerin üzerine uyguladıktan sonra 3-4 dakika beklemelisiniz.
  • Bekleme süresi bittikten sonra hemen temizlenmesi ve cildin kremden arındırılması gerekir.

Hamam Otu Tozu

Kontes Hamam Otunun Tozu Yan Etkisi Veya Zararı Var Mı? 

Kontes Hamam Otu Tozu yukarıda da bahsettiğimiz gibi yanlış kullanımlarda farklı yan etkilere neden olabilir. Çok büyük yan etkilere sahip bit ottur. O yüzden kullanırken çok dikkat edilmelidir.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Adamotu

Adamotu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Adamotu Nedir? Adamotu (Mandragora officinarum) Almancada “Alraune” olarak bilinir. Abdüsselam otu, Ademotu ve insan otu …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra