Anasayfa / Bitkiler / Kahverengi Şeker Nedir? Ne İşe Yarar?

Kahverengi Şeker Nedir? Ne İşe Yarar?

Kahverengi şeker, birçok farklı fırınlanmış ürünlerde ve mutfak uygulamalarında kullanılan çok popüler bir tatlandırıcıdır, ama aynı zamanda sizi şaşırtacak bazı sağlık yararları da vardır!

 

Kahverengi Şeker Nedir?

Esmer şeker, pekmez varlığı nedeniyle kahverengi bir renk kazanan bir şeker türüdür. Ortalama kahverengi şeker, ağırlıkça yaklaşık% 5 melas içerir. Birçok insan kahverengi şeker ve jaggenin aynı olduğunu düşünür, ancak aslında, bu şeker çeşidi jaggeryen çok daha az mineral içerir, bunların ikincisi kamış şekeri veya hurma özünden gelir. Kahverengi şekeri, içerdiği pekmez nedeniyle genellikle beyaz şekerden daha sağlıklıdır, ancak genel besinlerde hala düşüktür.

 

Bu pekmezle karıştırılmış şekerin yumuşak bir kıvamı vardır ve çoğu zaman sert olana kadar ıslak hisseder, ancak hiç de kötü gitmez. Lezzetlerden bazıları 2-3 yıl sonra solmaya başlayacak, ancak tariflerinizde hala yararlı olacaktır. Bu şekerin kızartılmış tadı, popüler şekerden daha tatlı ya da daha fazla sakarin tattığından, popüler hale getiren şeydir.

Kahverengi Şeker Çeşitleri

Diğerleri arasında demerara, turbinado, koyu kahverengi şekeri ve muscovado dahil olmak üzere bu şekerin birçok türü vardır.

Açık Kahve Şekeri: Bazı durumlarda, normal beyaz şekere pekmez eklenir ve açık kahverengi çeşitte, şekerin yaklaşık% 3’ü, ağırlıkça, pekmezden oluşur.

Koyu Kahve Şeker: Aynı şekilde, koyu kahverengi çeşidin ağırlığı yaklaşık% 6 oranında melasa sahiptir ve bu da biraz daha kuvvetli bir tat verir.

Muscovado: Bu, genellikle tam güneşte yapılan yavaş kurutma işleminden dolayı, en koyu çeşitlilik ve lezzet açısından en etkili olanıdır.

Demerara: Bahsedildiği gibi, kahverengi şeker genellikle şeker kamışından yapılır ve kamış suyu özütlendikten ve kaynatıldıktan sonra, açık kahverengi bir renge sahip ham kristallerin arkasında kalır. Bunlar daha sonra, bir hafif melas aromasına sahip olan bir kahverengi şeker bırakarak bir santrifüjde kurutulur.

Turbinado: Üretimi demerara çeşidine çok benzeyen turbinado, daha çok bal aroması taşır ve çayda popülerdir.

Kahverengi Şeker Besin Değerleri

Beslenme söz konusu olduğunda, kahverengi şekeri beyaz şekerden sadece biraz daha fazla besin sunmaktadır. Kalsiyum, potasyum, demir ve magnezyum ve ağırlıkça% 97’den fazla yüksek karbonhidrat konsantrasyonu içerir. Bu şekerin tek bir çay kaşığı 17 kalori verir.

Bir sonraki yazımızda Kahverengi Şekeri Kullanmanın faydalarını açıklayacağız. Takipte kalınız.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Adamotu

Adamotu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Adamotu Nedir? Adamotu (Mandragora officinarum) Almancada “Alraune” olarak bilinir. Abdüsselam otu, Ademotu ve insan otu …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra