Anasayfa / Bitkiler / En Yüksek D Vitamini Bulunduran 9 Gıda

En Yüksek D Vitamini Bulunduran 9 Gıda

İnsanlar bunu fark etmeden her zaman D vitamini yiyecekleri tüketirler, ancak bu vitamin sizde eksik ise, yemek yeme şeklinizi belirli yiyecek gruplarını daha fazla içerecek şekilde uyarlamak çok önemlidir.

 

D vitamini nedir?

D vitamini, vücut tarafından doğal olarak sentezlenebilen bir pro-hormondur. Güneş ışığı çoğu insan için başlıca D vitamini kaynağıdır. Uzmanların çoğu, haftada toplam 30-60 dakika güneş ışığının D vitamini seviyenizi yüksek tutmak için yeterli olabileceğini söylüyor. Ancak dünyanın bazı bölgelerinde ve bazı mevsimlerde gerekli güneş ışığını elde etmek zor olabiliyor.

D vitamininin faydaları şu şeklidedir:

Kemik gücünü artırma

Bağışıklık fonksiyonunu artırma

Diyabetik semptomların düzenlenmek

Sağlıklı hamilelik geçirilmesini sağlamak

Kanser ve kardiyovasküler hastalığı önlemek

Açıkça, bu vitaminin varlığı sağlığınız için çok önemlidir, bu nedenle hangi yiyeceklerin alımını artırabileceğinizi bilmek önemlidir.

D Vitaminde Yüksek Gıdalar

En iyi D vitamini gıdaları arasında, ringa balığı, somon, istiridye, morina karaciğeri yağı, karides, çiğ süt ve diğerleri arasında konserve ton balığı bulunur. Yaşınıza bağlı olarak, günde 5 ila 10 mikrogram D vitamini tüketmeniz gerekir.

Ringa Balığı

100 gramlık bir ringa balığı porsiyonunda, her gün ihtiyacınız olan D vitamin miktarının dört katından fazladır. Bu besleyici kabuğunun 40 mikrogramı bu nefis balıkların tek bir akşam yemeğinde mevcuttur!

Somon

Bu lezzetli balığın 3 onsluk porsiyonu yaklaşık 10 mikrogram D vitamin sağlar, bu da her gün tüketilmenizi tavsiye edilen besinlerden birisi

İstiridyeler

İstiridyeler sadece 100 gramlık bir porsiyonda yaklaşık 8 mikrogram olan mükemmel vitamin D, aynı zamanda çinko ve selenyum gibi diğer önemli minerallerin depolarıdır.

 

Morina karaciğeri yağı

Tek bir tatlı kaşığı morina karaciğeri yağı, günlük ihtiyaçlarınızın% 100’ünden fazlası olan 10 mikrogramdan fazla D vitamin içerir.

 

Çiğ süt

Tek bir fincan süt, her gün ihtiyaç duyacağınız D vitamininin yaklaşık% 25’ini sağlar ve süt takviyesi ise daha fazla olabilir. Bu, bu içecek tarafından sağlanan sağlıklı yağlar ve diğer minerallerde oldukça fazladır.

 

Yumurta sarısı

Kullandığınız her yumurta sarısı, D vitamini için günlük gereksinimlerinize% 10 daha yakındır. Ancak, yumurtalardaki yüksek kolesterol seviyesi nedeniyle, bu D vitamini açısından zengin gıdaları çok fazla tüketmediğinizden emin olun.

Karides

100 gramlık bir karides porsiyonunda, D vitamin için günlük gereksinimin 1 / 3’ünden daha fazlasının tadını çıkaracaksınız.

Sardalye

3 onsluk bir sardalye servisinde, günlük ihtiyaçlarınızın yaklaşık% 40’ını 4 mikrogramdan fazla D vitamin alabilirsiniz.

 

Konserve ton balığı

Konserve ton balığı servisinin 3-onsunda 6 mikrogramın altında olan D vitamini ile bu kritik besin için mükemmel bir besin kaynağıdır.

 

Balık, vitamin almak için iyi bir seçenek iken, vejetaryen olanlar için, bazı süt ürünleri, portakal suyu, soya sütü ve tahıllar gibi D vitamin ile takviye edilmiş gıdaları içerir.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Kara Mürver Nedir? Faydaları Nelerdir? Coronaya Karşı Etkili midir?

KARA MÜRVER NEDİR? Dünyada hala etkisi devam etmekte olan corona virüsün her geçen gün ilerlemesi …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra