Anasayfa / Bitkiler / C Vitamini Açısından Yüksek olan Gıdalar

C Vitamini Açısından Yüksek olan Gıdalar

C vitamini yüksek yiyecekler yemek, genel sağlığınızı korumak önemli bir parçasıdır ve yiyeceklerin çoğu da lezzetli olur!

 

C vitamini vücuttaki en kritik besinlerden biridir, bağışıklık sistemi işlevinde ve beyaz kan hücrelerinin üretiminde önemli bir rol oynar, ayrıca her doku, hücre ve kas için gerekli olan kollajenin yaratılması vücut. Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, aynı zamanda kardiyovasküler sağlık ve kan pıhtılarının önlenmesi için kritiktir.

Vitamin C’nin En İyi Gıda Kaynakları

C vitamini içerisindeki en iyi yiyeceklerden bazıları, diğerlerinin yanı sıra portakal, çilek, bezelye, greyfurt ve ananas içerir. Bu yiyeceklerin nasıl pişirildiğine, depolandığına ve yetiştirildiğine bağlı olarak, C vitamini miktarı farklılık gösterebilir, ancak bunlar, bu iyi bilinen ve kolayca erişilebilen gıdalar için standart miktarlardır.

Guava

Tek bir guava, meyve başına 125 miligram askorbik asit sayesinde günlük C vitamini ihtiyacınızın% 200’ünden daha fazla sunar.

Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü meyvelerinin 100 gramında, günlük gereksiniminizin yaklaşık olarak% 300’ü olan 180 miligram askorbik aside erişebilirsiniz.

Kırmızıbiber

Sadece 181 miligramdan (+% 300) daha fazla olması sayesinde günlük olarak C vitamini ihtiyacınızı ortadan kaldırmak için yarım bardak kırmızı biber gerekir.

Kivi

Tek bir kivi meyvesi yiyin ve günlük önerilen miktarın neredeyse tamamını temsil eden yaklaşık 60 miligram askorbik asitin tadını çıkarın.

Yeşil biberler

Kırmızı biberler kadar çok askorbik aside sahip olmamasına rağmen, bir fincan yeşil biber günlük ihtiyacınızın% 200’ünü – yaklaşık 120 miligram – iletecektir.

Portakal

vitamin C içeriği ile ünlü bir küçük portakal aslında sadece 51 miligram askorbik asit içerir;  hala günlük alımınızın% 85’ini temsil ediyor, ancak portakal suyu içmeniz  vitamin C desteğinizi almanın en iyi yoludur.

Çilekler

Tek bir çilek günlük ihtiyacınızın% 10’undan fazlasını oluşturan 7 miligram C vitamini sağlayabilir.

Karnıbahar

1 bardak karnabahar, vücudunuzun her gün ihtiyacı olan yaklaşık% 85’i olan yaklaşık 50 miligram askorbik asit sunar.

Mango

Günde bir mango yerseniz, vücudunuzda ihtiyaç duyduğunuzdan iki kat daha fazla vitamin C sağlar, çünkü ortalama 122 miligram askorbik asit içerir.

Greyfurt

Yarım greyfurt yemek, dudaklarınızı büzecek ve günlük vitamin C ihtiyacınızın yaklaşık 2 / 3’ünü sağlayacak.

Bezelye

Bezelye tek bir fincan yaklaşık 60 miligram askorbik asit verir ve bunu sadece günlük olarak askorbik asit ihtiyacınızın altına bırakır.

Brüksel lahanası

Gününüze tüm C vitamini yemek için kolay bir yol, yaklaşık 75 miligram askorbik asit sunan bir fincan brüksel lahanası yemektir.

Papaya

1 küçük papaya, bu kritik besleyicinin günlük ihtiyacınızın yaklaşık% 150’sini sunmaktadır.

Hakkında Şifalı Bitkiler

Sizler için her gün güncel olarak şifalı bitkiler ile ilgili yazılar paylaşıyoruz.

Bunu da seveceksiniz

Cennet Hurması Nedir? Faydaları Nelerdir? Vücuda Sağladığı Faydalar?

CENNET HURMASI NEDİR? Trabzon hurması adıyla da yaygın olan cennet hurması normal hurmaların aksine daha …

macuni mahrem aronia ultra panax set hot therapy fatimatin prostacare ultra prostonic ultra